KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14752101
nr 1475 2101
Kid Kumlin
(1934-2020), Sverige
Kust. Signerad. Akvarell, bildmått: 51x40 cm, yttermått inklusive ram: 65x53 cm
Kid Kumlin, svensk målare och poet född 1934 i Liden utanför Sundsvall, död 2020.
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
måndag 20 juni 2022
kl 19:46:58
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Kid Kumlin
Läs mer om Kid Kumlin